середа, 30 березня 2022 р.

Дистанційний урок 31.03.2022

  Шановні учні,

Сьогодняшній урок за модулем "Гімнастика" розміщено в цій презентації. Спочатку  знаходите слайд для свого класу. Далі перегортаєте на слайд з матеріалами уроку. І по черзі, натискаючи на посилання, знаймитесь з завданням: активно або пасивно. Тож до роботи

вівторок, 29 березня 2022 р.

Дистанційний урок 30.03

 Шановні учні,

Сьогодняшній урок за модулем "Гімнастика" розміщено в цій презентації. Спочатку  знаходите слайд для свого класу. Далі перегортаєте на слайд з матеріалами уроку. І по черзі, натискаючи на посилання, знаймитесь з завданням: активно або пасивно. Тож до роботи

Гімнастика. Урок без бар'єрів.

 
Як вид навчальної діяльності школярів групова діяльність багатофункціональна, тому що в ній учні показують високі результати засвоєння знань, формування вмінь. Пояснюється це тим, що під час групової форми роботи слабші учні виконують за обсягом будь-яких вправ на 20−30 % більше, ніж під час фронтальної. Крім того, дослідження показали, що групова форма роботи сприяє організації більш ритмічної діяльності кожного учня.
За технологічного підходу до організації групової діяльності важливу роль відіграють такі особливості організації роботи з учнями, як: − розподіл функцій та обов’язків між учасниками діяльності; − обмін думками; − взаємна вимогливість і допомога; − взаємоконтроль та взаємооцінка. Особливо це помітно на уроках фізичної культури і в позакласній роботі, коли вчитель фізичного виховання використовує змагальні методи роботи. 



понеділок, 28 березня 2022 р.

Вправи з набивним м'ячем

 Медіцинбол (медбол) - це важкий шкіряний м'яч, який набивається гумовою крихтою, піском або тирсою. Цей снаряд досить простий у використанні.

    Його використовують для різних видів тренувань і для реабілітації після травм. Слово медбол є скороченням від англійського словосполучення medicine ball (медичний м'яч). Як зрозуміло з назви, спочатку медбол використовували для відновлювальних тренувань. Такий м'яч не чинить сильний тиск на зв'язки і суглоби, тому тренування з ним більш безпечні та підходять для спортсменів після травм. Пізніше вправи з медболом почали виконувати і під час звичайних тренувань, бо за його допомогою можна розвинути спритність, швидкість, баланс, координацію і силу. Використовують медбол, зазвичай, для кросфіту, HIIT-тренувань і єдиноборств, наприклад, боксу.

    Займаються з таким м'ячем не тільки в тренажерному залі. Купити медбол можна і для домашніх тренувань, адже він компактний (десь 35 см в діаметрі), не відскакує від підлоги і, на відміну від гантель і гирь, не пошкоджує поверхні.




Своєчасно. Перша допомога


Пе́рша Меди́чна Допомо́га 
(абревіатура ПМД) — комплекс невідкладних медичних заходів, які проводяться людині, що раптово захворіла або постраждала, на місці пригоди та під час її транспортування до медичного закладу.
Рятування потерпілого у більшості випадків залежить від швидкості та правильності надання першої медичної допомоги. Затримка у наданні допомоги може спричинити загибель потерпілого.


 

субота, 26 березня 2022 р.

Освітній курс «Безбар’єрна грамотність»

 «Безбар’єрна грамотність» — 

новий курс на Дія. Цифрова освіта

21 грудня 2021 року Міністерство цифрової трансформації презентувало новий освітній курс «Безбар’єрна грамотність». Це 8 серій тривалістю 6-10 хвилин про основні принципи безбар’єрності на прикладі повсякденних життєвих ситуацій.

Безоплатно подивитися курс можна на порталі Дія.Цифрова освіта

Про що курс?

·        що таке безбар'єрність

·        що саме спричиняє бар'єри

·        кого стосується безбар'єрність

·        чому варто уникати стереотипів та упереджень

·        чи готові українці долати бар’єри

·        чому ми як суспільство потребуємо безбар’єрності

·        чому безбар’єрність — це спільна справа


















Інтерактивні ігри на уроках. Термінологічний словник

  У відеоуроці поетапно розглянуто процес створення інтерактивної гри для дошкільнят «Хитрі загадки». Гра створюється в MS PowerPoint на основі використання анімації та тригерів.

https://www.youtube.com/watch?v=XA СI_qTj77BQ 

    Загадка зачитується дітям вголос і учням пропонується відгадати. Якщо загадка відгадана, то можна попросити помічника показати зображення. Якщо відгадати не вдається, то можна скористатися підказкою — клацання по певному квадратику на якийсь час прибирає квадратик з екрану і дозволяє «піддивитися» фрагмент зображення з правильною відповіддю.

    Учні просять відкрити той чи інший квадратик, запам'ятовуючи раніше відкриті фрагменти і, зрештою, відгадують загадку. Якщо дітки зовсім маленькі, можна зробити, що квадратик просто зникає, залишаючи частину картинки з відповіддю, відкритою.

    Я пропоную інтерактивну гру "Термінологічний словник", яку можна використовувати як на очних уроках фізкультури, так і на дистанційних в 5-9 класах. Учні групою або наодинці знайомляться з новими спортивними іграми: правилами та обладнанням.


пʼятниця, 25 березня 2022 р.

Тренування 7 хвилин

 Do this exercises every day

Чудові вправи викладені на сайті WORKOUT

Розтяжка необхідна у повсякденному житті, навіть якщо ви не плануєте займатися спортом. Науково доведено, що регулярна розтяжка допомагає зменшити жорсткість м'язів, зняти біль, покращити гнучкість та зняти стрес. Є переваги в розтяжці розслаблених м'язів після сну та зняття будь-якої напруги, пов'язаної з тим, як ви спали. Це також чудовий спосіб вирівняти правильну поставу на наступний день.


https://www.youtube.com/watch?v=dG9g5y-4m_Y&list=RDCMUC7t6QJ4u8qF8pI-vibX-BUQ&index=2

0:00 Розтяжка для грудей

 0:34 Розтяжка для спини і грудей

1:09 Руки над головою

1:44 Розтяжка для спини вбоки

2:19 Торкання до пальців ніг спереду

2:54 Колові рухи колінами

3:29 Підйом колін

4:04 Розтяжка плечей сидячи

4:39 Розтяжка гомілок

5:14 Розтяжка підколінного сухожилля

5:49 Розтяжка довгого приводящого м’язу

6:23 Розтяжка однієї ноги

6:58 Верблюжа розтяжка  

7:33 Поза йоги

Динамічна пауза "Розрядка"

 

Комплекс вправ, який склала Ольга Кудрявцева, і який я пропоную вам під назвою "Розрядка", можна виконувати протягом дня. Вранці - в повільному темпі, щоб всі м'язи "прокинулись" і  налаштувались на робочий день. Вдень - в чіткому ритмі під музику, як паузу відпочинку між уроками в сидячому положенні. По обіді- з обтяженням чи ускладненням, щоб завантажити організм енергією та сформувати м'язовий скелет. 

https://www.facebook.com/100017182245712/videos/555896995871753/



Інтерактивні ігри. Меморіна

     Сценарій гри наступний: на екрані розташовані картки, розміщені лицьовою стороною донизу (кількість карток залежить від віку школярів). Учням треба відкривати картки по дві картки (перевертати їх). Якщо відкриті дві однакові картки, то клацання за будь-якої з них призводить до їх зникнення. Якщо відкриті різні картки, то клацання по них знову перевертає картку картинкою вниз. 

    Ідея створення гри навіяна каналом Powerpointgames - 
                     https://youtu.be/OOWUIqpoynE 
Чіткий інструктаж створення інтерактивної гри 
розміщено на сайті Юлії Залеги - 
        https://www.youtube.com/watch?v=fq_oF9wEjmo  
Я пропоную інтерактивну гру "Меморіна", яку можна викоритовувати, як на очних уроках фізкультури, так і на дистанційних. В ній учні знайомляться  з інвентарем, який викоритовується на уроках, в позаурочний час чи в домашньому тренуванні.

неділя, 20 березня 2022 р.

Тренування на все тіло

 5 ефективних видів планки

Розбираємось, як прокачати всі групи м'язів за допомогою однієї вправи

Планка - одна з найулюбленіших вправ багатьох спортсменів. Справа в тому, що воно досить просте у виконанні, але дуже ефективне майже всім групам м'язів. Пропоную кілька варіацій виконання цього елемента.

Динамічна планка зі зміною опори

У цьому виді планки найскладніше - простояти потрібну кількість часу, тобто приблизно 30 секунд.

Як виконувати:

• Встаньте в звичайну планку, тобто в упор на ліктях, розставивши ноги на ширину плечей і зберігаючи пряме тіло;

• Після цього випряміть руки так, щоб опинитися в простому упорі лежачи;

• Потім поверніться у вихідне положення і повторіть знову.


Такий елемент задіює не тільки прес, а й плечі, передпліччя та сідниці.

Звороня планка

Ця планка в основному відрізняється положенням, тобто стандартний вид стійки на ліктях, тільки обличчям вгору.

Як виконувати:

• Ляжте на спину та відведіть руки назад;

• Обіпріться на лікті;

• Намагайтеся випрямити весь тулуб;

• Протримайтеся в цьому упорі 30 секунд.

Цією вправою ви пропрацюєте м'язи плечей, біцепси, трицепси, чотириголові м'язи стегна та сідниць, а також м'язи черевного преса.

 Бокова планка на ліктях

З цією вправою ви, напевно, знайомі. Вона відрізняється від стандартної планки: все навантаження в ньому припадає лише на одну руку і розподіляється нерівномірно. Тому краще виконати його двічі на кожну сторону.

Як виконувати:

• Ляжте на бік і обіпріться на лікоть;

• Поставте вільну руку на пояс;

• Випряміть тіло та затримайтеся на 30 секунд у такому положенні.



Так ви прокачаєте косі м'язи преса, сідниці, передпліччя та біцепс.

 Бокова планка на прямих руках

Основна складність у цій вправі - необхідність утримувати рівновагу. З огляду на те, що м'язи сильно напружені в такому положенні, це стає практично неможливо. Тому для початку варто освоїти бічну планку на ліктях, а вже потім переходити до такого варіанту.

Як виконувати:

• Ляжте на бік;

• Упріться однією долонею в підлогу і випряміть цю руку;

• Вільну руку теж випряміть та підніміть вгору;

• Намагайтеся зберігати тулуб у такому положенні 30 секунд.


Такий варіант планки пропрацює не тільки м'язи кора, але і косі м'язи живота, біцепс, сідниці і великий м'яз, що приводить.

Динамічна планка із закручуванням стегон

Динамічні планки більш ефективні, ніж статичні, адже вони забезпечують силове та кардіонавантаження організму.

Як виконувати:

• Станьте впритул лежачи на ліктях;

• Після цього почніть розгойдувати тазом з боку в сторону;

• При цьому з кожного боку намагайтеся опуститися якнайнижче;

• Слідкуйте за тим, щоб зберегти тіло рівним.


Такою вправою ви задієте косі м'язи живота, сідниці, великий м'яз, що приводить, біцепс і м'язи кора.






Психологічний урок

Як підтримати підлітка у кризовій ситуації 

Підлітки вже достатньо дорослі, щоб розуміти все, що відбувається, але не мають досвіду, аби впоратися зі своїми емоціями та почуттями. В умовах війни вони особливо вразливі.

Збережіть для себе поради від психологів про те, як сьогодні підтримати свою дитину: 

https://nus.org.ua/news/yak-pidtrymaty-pidlitka-u-kryzovij-sytuatsiyi/



Баскетбол. 8 клас. урок 13-15

  Тема уроку. Поняття про системи ведення гри в нападі. Штрафний кидок.  Блокування під час боротьби за м’яч, що відскочив від щита.   В дан...